• Meble kuchenne Nobilia

    Meble kuchenne Nobilia

  • Witaj w Twojej kuchni marzeń

  • Z pasją do perfekcji

    Z pasją do perfekcji

MEBLE KUCHENNE NA WYMIAR DOBRANE DO OSOBOWOŚCI – CHOLERYK

Kuchnia to szczególne miejsce w domu. Oprócz funkcjonalnej organizacji zabudowy z meblami kuchennymi na wymiar powinna jeszcze być ładna i dobrze wpływać na samopoczucie użytkowników. W Zebra Studio Toruń aranżujemy wnętrze właśnie w taki kompleksowy sposób – projektujemy ergonomiczną zabudowę kuchenną na wymiar i oprawiamy ją odpowiednimi dla właścicieli materiałami oraz kolorami. Kolor ma wyjątkowe znaczenie przy tworzeniu przestrzeni, zwłaszcza miejsca dla temperamentnego choleryka.

Umiejętnie dobrana kolorystyka ostudzi energiczny i zapalczywy charakter cholerycznego użytkownika. Dedykowane barwy to zieleń i niebieski, które znakomicie rozluźniają i koją emocje. We wnętrzu z meblami kuchennymi na wymiar kolor niebieski bądź stonowany zieloy mogą być użyte w dużej ilości, np. na ścianach pomieszczenia. Na takim tle doskonale zaprezentuje się zabudowa meblowa na wymiar z frontami w bieli czy szarości – biały lakier wniesie do wnętrza elegancję i nowoczesny styl, natomiast imitacje rozbielonego, szarego drewna jak Sosna Nautical z kolekcji kuchni Nobilia wprowadzą atmosferę natury i spokoju, front Szary Beton w zabudowie z meblami kuchennymi na wymiar nadadzą wnętrzu industrialnego charakteru.

Szarość to dodatkowe rozwiązanie we wnętrzu dla choleryka. Pozwala na wykreowanie monochromatycznej przestrzeni, która skutecznie wytłumi pobudzone nadmiernie emocje i przyniesie wyciszenie. Jasne szare ściany to idealny podkład dla ciemniejszej zabudowy kuchennej z meblami wykonanymi na wymiar. W tak zaprojektowanym wnętrzu możemy pozwolić sobie na na kolorowe dodatki, ale tylko te w pastelowych, stonowanych barwach. Nie należy stosować odcieni żółtego ani czerwieni – te barwy to kolory silnie pobudzające, niewskazane dla choleryka. Z żywszych barw dopuszczamy kolor malinowy, który stanowi mieszankę czerwonego z niebieskim.

Monochromatyczne barwy możemy zróżnicować fakturą użytych materiałów – użyjmy na blaty chropowatych imitacji jak Geronimo czy łupek Cornish z kolekcji Nobilii albo połóżmy na ścianie cegłę w odcieniach szarego. Jeszcze jedna barwa nadaje się do wykorzystania w pomieszczeniu z kuchenna zabudową meblową na wymiar – kolor fioletowy. Fiolet jest odcieniem skłaniającym do refleksji, zajrzenia wgłąb siebie, wycisza i poprawia nastrój. Użyty na ścianie czy też w dodatkach skutecznie poprawi atmosferę aranżowanego wnętrza dla choleryka. Oprócz zastosowania odpowiedniej kolorystyki we wnętrzu, ważna jest jego właściwa organizacja.

Choleryk to osoba bardzo aktywna, zdecydowana i dobrze zorganizowana. Zaprojektowana przestrzeń powinna być zatem wygodna i maksymalnie funkcjonalna, by wszystko co niezbędne do pracy w kuchni miało swoje oczywiste miejsce w meblach kuchennych na wymiar i było w zasięgu ręki. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie w Zebra Studio Toruń wykreujemy piękne i komfortowe wnętrze kuchenne z idealnymi meblami na wymiar, w którym oprócz inspiracji do kulinarnych eksperymentów, każdy choleryk odnajdzie chwilę relaksu i wytchnienia.