• Meble kuchenne Nobilia

    Meble kuchenne Nobilia

  • Witaj w Twojej kuchni marzeń

  • Z pasją do perfekcji

    Z pasją do perfekcji

MEBLE KUCHENNE NA WYMIAR DOBRANE DO OSOBOWOŚCI – FLEGMATYK

Aranżując wnętrze z meblami kuchennymi na wymiar tworzymy w Zebra Studio Toruń funkcjonalne przestrzenie, jednak nie poprzestajemy tylko na ergonomii. Staramy się dopasować aranżację kolorystyczną do osobowości właścicieli, tak by czuli się w swojej kuchni komfortowo i swobodnie.

Dla osób o konsekwentnym i cierpliwym charakterze flegmatyka należy wykreować przestrzeń, która swą energią pobudzi i zachęci do działania. Stonowane i szare wnętrze z pewnością więc nie jest dedykowane spokojnym flegmatykom. Jak zatem urządzić przyjazną stoikom przestrzeń z meblami kuchennymi na wymiar?

Flegmatycy zdecydowanie mogą pozwolić sobie na dominację czerwieni we wnętrzu – na pewno ich nie zmęczy, ale pobudzi. Intensywny czerwony kolor frontów mebli kuchennych na wymiar znakomicie sprawdzi się w roli motywatora do działania. Karminowe fronty są niebywale stylowe, zwłaszcza te w wydaniu z połyskiem. Umiejętnie skomponowana kuchnia to meble kuchenne na wymiar plus dodatki stanowiące wykończenie. W przypadku intensywnej czerwieni frontów jak np. Flash z kolekcji Nobilia można wykończyć wnętrze kolorem zdecydowanie chłodniejszym jak jasny beż czy szarość na ścianach i grafitowy blat. Lekko stonowana czerwień frontu Primo od Nobilii pozwala na cieplejsze, drewniane dekory na blatach oraz kremowe odcienie na ścianach.

Jeśli czerwień pojawi się we wnętrzu nie jako kolor dominujący, lecz jako wykończenie np. jako kolor ścian – jednej czy też kilku – wstawmy meble kuchenne na wymiar z frontami w kolorze magnolii lub laminowanej imitacji drewna dębowego – dzięki temu zabiegowi powstanie szykowne, ciepłe wnętrze. Kolejną mocną barwą odpowiednią dla flegmatyka jest róż – odważny albo subtelny – skutecznie odpręża i zachęca do podejmowania wyzwań, a nawet ryzyka. Mocna fuksja na ścianie będzie doskonałym tłem dla rozbielonej Sosny Montana z kolekcji drewnianych kolorów Nobilii – użyć jej możemy zarówno na froncie mebli kuchennych na wymiar jak i na płycie roboczej.

Energetyczna pomarańcza sprzyja umysłowej kreatywności, a wyrazisty żółty pobudza intelekt i zwiększa koncentrację. Te dwa kolory we wnętrzu kuchennym z meblami na wymiar zainspirują i dodadzą pewności siebie każdemu flegmatykowi. Użyte odcienie powinny być pełne i mocne, nie przygaszone albo pastelowe. Żółte fronty w meblach kuchennych na wymiar nie cieszą się dużą popularnością, dlatego użyjmy tych żywych kolorów jako tła – może t być ściana, panele naścienne nad blatami czy też rolety w oknach. Fronty kuchenne w zabudowie na wymiar umieszczonej na tak energetycznym tle mogą być białe, by stworzyć czystą, przejrzystą kompozycję lub dla wyrazistej i charakternej aranżacji – ciemniejsze – szare np. opalizujący antracyt Xeno w połysku albo brązowe jak Dąb Ontario czy czekoladowy Dąb Gladstone z wyraźną drewnianą strukturą. Wnętrze kuchenne dla flegmatyka skomponowane w Zebra Studio Toruń na pewno nie będzie monochromatyczne i stonowane.

Zrównoważony flegmatyk potrzebuje zastrzyku energii w postaci koloru by pobudzić swoje emocje i witalność. Chętnie pomożemy stworzyć odpowiedni projekt, dzięki któremu flegmatyk podkręci swoje kulinarną aktywność.