• Meble kuchenne Nobilia

    Meble kuchenne Nobilia

  • Witaj w Twojej kuchni marzeń

  • Z pasją do perfekcji

    Z pasją do perfekcji

MEBLE KUCHENNE NA WYMIAR DOBRANE DO OSOBOWOŚCI – MELANCHOLIK

Kolorystyka i styl to aspekty, które decydują o tym jak czujemy się we własnej przestrzeni kuchennej. Swobodę i odpowiednią atmosferę z pewnością zapewni nam należyta aranżacja kuchni i ulubione barwy. Tworząc wnętrze kuchenne w Zebra Studio Toruń często korzystamy ze wskazówek psychologii kolorów, by precyzyjnie dobrać aranżację do osobowości użytkownika. Precyzja jest istotna zwłaszcza wtedy, gdy tworzymy wnętrze dla zamkniętego, ale bardzo racjonalnego i lubiącego porządek melancholika. W takiej przestrzeni umieszczamy kolory, z którymi melancholik czuje się komfortowo – szary, khaki i czarny – nie mogą one jednak dominować przestrzeni. Aby wnętrze emanowało ważnym dla melancholika bezpieczeństwem należy je odpowiednio wyważyć dodając do kompozycji ciepłego beżu czy też popielatego brązu.

Meble kuchenne na wymiar wniosą do przestrzeni przytulność jeśli na frontach zastosujemy matowe kolory piasku albo lakier w połysku w odcieniu magma lub miodowy kamienny z oferty producenta kuchni na wymiar Nobilia. Naturalne wybarwienia drewna z wyraźnym rysunkiem słojów na blacie roboczym z całą pewnością harmonijnie uzupełnią całość wnosząc do kuchni atmosferę ciepła i spokoju, niezwykle ważną dla melancholika.

Dobrze połączyć ziemiste odcienie z kremową bielą lub rozbielonymi szarościami , przydają one bowiem barwom ziemi żywości i kolorytu. Energetyzującym dodatkiem kolorystycznym we wnętrzu z meblami kuchennymi na wymiar dla melancholika będzie z pewnością pomarańczowy w jego najbardziej soczystym wydaniu. Melancholik dzięki niemu skupi się i odzyska spokój oraz optymizm. Nobilia oferuje półki i płyty naścienne w tym właśnie odcieniu, wykorzystując te elementy wniesiemy do kuchni konieczną szczyptę energii. Rozluźnienie może przynieść melancholikowi róż – rzadko wykorzystywany w kuchni, jednak może pojawić się w akcesoriach kuchennych albo jako nuta ekstrawagancji w domowym agd marki Smeg.

Kapitalnym wyborem będzie zieleń w każdym odcieniu – od pasteli, poprzez mięte, chłodne niebieskawe odcienie, aż do soczystości awokado. Warto odważyć się na zastosowanie żywych kolorów – przynajmniej na jednej ze ścian lub chociaż na jej fragmencie. Żywe odcienie bowiem rozświetlą wnętrze dodając mu ciepła i wprowadzając do kuchni pozytywną energię. Miejsce pracy dla melancholika to poukładanie i profesjonalizm. Każde akcesorium powinno mieć swoje wyznaczone miejsce. Perfekcjonista o wysokich wymaganiach potrzebuje nienagannie zorganizowanej przestrzeni zarówno wewnątrz mebli kuchennych na wymiar, jak i w obszarze roboczym na blacie i nad nim.

Kontrolowany porządek daje melancholikowi spokój, więc meble kuchenne muszą być łatwe do uporządkowania i niezagracone. Praktyczność i symetria powinny mieć odbicie w geometrycznym podziale zabudowy kuchennej. Oszczędność detali oraz prostota to cechy, które zyskają natychmiastową aprobatę melancholika. Wnętrze kuchenne dobrane do osobowości melancholika to przede wszystkim harmonia i proporcjonalność, złamane, ziemiste barwy ocieplone naturalnym pięknem drewna, bielą, kremem z niebagatelną szczyptą entuzjastycznego koloru.