Płyta indukcyjna z wbudowanym wyciągiem

meble kuchenne na wymiar toruń

Nowoczesne technologie służą rozwojowi funkcjonalności w kuchni. Jednym z cennych wynalazków jest płyta indukcyjna, która posiada wbudowany okap kuchenny. Jest to odpowiedź na częsty problem z rozlokowaniem sprzętów agd w kuchni – dzięki zintegrowanemu z płytą wyciągowi możemy umieścić taki sprzęt gdzie tylko chcemy.

Może to być tradycyjna szafka przyścienna, ale możliwości się otwierają i umieszczenie płyty na wolnostojącej wyspie nie stanowi już kłopotu. Przeszkodą bywał zazwyczaj okap, który tradycyjnie umieszczamy na ścianie nad płytą, lecz przy rozwiązaniu wyspowym należy powiesić go na suficie, co wymaga wcześniejszego odpowiedniego przygotowania wzmocnienia sufitu, przygotowania kanału wentylacyjnego jeśli okap ma działać w trybie wyciągu oraz wybrania odpowiedniego modelu okapu, by stanowił ozdobę, lecz nie komplikację w widoczności i komunikacji. Płyta połączona z okapem oznacza brak na wysokości głowy krawędzi, dzięki czemu mamy pełen wgląd w naczynia stojące na płycie, bez konieczności garbienia się i omijania wiszącego okapu.

Zasada działania.
Zasada działania wbudowanego w płytę okapu jest prosta – dzięki zastosowaniu podstawowej zasady mechaniki gazów wykorzystane zostaje działanie bocznego strumienia powietrza, które ma prędkość większą niż prędkość wznoszenia się oparów. Pozwala to na efektywne odprowadzenie oparów z miejsca, w którym powstają czyli bezpośrednio na płycie grzewczej – prosto z garnka, brytfanny, patelni czy grilla. Opary nie unoszą się w górę pozostawiając przejrzyste pole widzenia, bez wilgotnej pary i bez zapachów.

Płyty indukcyjne BORA.
Bora to lider wśród producentów zintegrowanych systemów odprowadzania oparów. Każdą linię produktów BORA wyróżnia unikalny, nowoczesny design, zapewniający niezawodną jej rozpoznawalność. Systemy BORA to laureaci nagród w międzynarodowych konkursach w zakresie innowacji, jakości i designu, który stanowi niedoścignioną inspirację. Oprócz efektywnego odprowadzenia oparów, dodatkowo płyta działa bardzo cicho nie zakłócając spokoju czy też rozmowy prowadzonej przy gotowaniu.

Tryb działania.
Zintegrowany z płytą grzewczą okap Bora może działać w wybranym trybie – odprowadzać opary na zewnątrz lub oczyszczać powietrze w obiegu zamkniętym z wykorzystaniem filtrów. Jeśli wybierzemy tryb wyrzutu oparów na zewnątrz to zostaną one całkowicie usunięte z obszaru gotowania. Plusem jest to, że wszystkie systemy BORA pracują w oparciu o inteligentną technikę przepływu, zamiast dużego natężenia przepływu. Oznacza to, że z budynku odprowadzane jest mniej ciepłego powietrza, a tym samym oszczędzana jest energia. Dla budynków pasywnych, niskoenergetycznych czy też energooszczędnych polecane są systemy odprowadzania powietrza w obiegu zamkniętym – powietrze jest oczyszczane lecz nadal pozostaje wewnątrz budynku. Opary są odprowadzane wentylatorem do specjalnie zaprojektowanego filtra do odprowadzania powietrza w obiegu zamkniętym, który efektywnie pochłania zapachy kuchenne i oczyszcza przepływające powietrze z wilgoci i tłuszczu. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary o głębokości 515mm system Bora może być montowany w standardowych zabudowach kuchennych o głębokości blatu 60cm. Głębokość płyty to 20 cm – dla systemu z zamkniętym obiegiem powietrza nie ma potrzeby skracania szuflad by przepuścić kanały wywiewu. Stosując zintegrowany okap zyskujemy więcej miejsca np. na szafki wiszące. Płyta może być umieszczana przy oknie albo pod skosami, które dla zwykłego okapu są nieosiągalnym miejscem montażu.

Czyszczenie.
Czyszczenie płyty nie sprawia trudności - elementy mające bezpośredni kontakt z oparami powstającymi podczas gotowania można w prosty sposób usunąć przez łatwo dostępny, szeroki otwór wlotowy i umyć w zmywarce. Filtr tłuszczowy wykonany ze stali szlachetnej także nadaje się do mycia mechanicznego, zachowując pierwotny wygląd oraz pełną funkcjonalność. Wszystkie warianty systemu wyciągu oparów Bora mogą być montowane zarówno współpłaszczyznowo czyli na równi z blatem, jak i w opcji montażu elementu z uskokiem.

Modele.
Model Bora Basic i Bora Pure to płyta z umieszczonym centralnie okrągłym okapem. Posiada cztery pełnowymiarowe i optymalnie rozmieszczone pola grzewcze, które dzięki funkcjom obsługi w wykorzystaniu dostępnego miejsca na płycie pozwalają na gotowanie w 2 dużych garnkach (o średnicy do 24 cm) ustawionych jeden za drugim.

Modele Bora Classic to połączenie wysokiej jakości wyciągu oparów oraz różnych wydajnych pól grzewczych. Możemy skonfigurować płytę według własnych preferencji. Do wyboru mamy: grill Tepan ze stali szlachetnej z dwoma polami grzewczymi, klasyczną płytę indukcyjną z dwoma polami grzewczymi, płytę indukcyjną z dwoma polami o pełnej powierzchni grzewczej, ceramiczną płytę z dwoma polami Hilight, indukcyjny wok ceramiczny. Dowolność kompozycji i funkcjonalność – moduły łączą się tworząc zlicowaną całość. System wyciągu oparów jako odrębny moduł może być konfigurowany na zasadzie umieszczenia wyciągu pomiędzy pojedynczymi modułami grzewczymi. Dostępne są również rozbudowane konfiguracje, m.in. system z 3 płytami grzewczymi i 2 wyciągami oparów.

Modele Bora Professional to elastyczne rozwiązanie dla profesjonalnych kucharzy, dla których liczy się komfort i precyzja w użytkowaniu. Moduł wyciągu posiada automatycznie regulowaną wydajność wyciągu - niezależnie i zgodnie z aktualnym procesem gotowania, nie trzeba sterować nim ręcznie, co pozwala całą uwagę skupić na gotowaniu. Gdy system wyciągu jest wyłączony moduł pozostaje całkowicie domknięty, po włączeniu wyciągu klapa zamykająca otwiera się automatycznie, a wbudowany w urządzenie czujnik ruchu zabezpiecza przed niezamierzonym zatrzaśnięciem. Do wyboru mamy moduły: grill Tepan ze stali szlachetnej z dwoma polami grzewczymi, klasyczną płytę ceramiczną z dwoma polami grzewczymi, tradycyjną płytę indukcyjną z dwoma polami grzewczymi płytę indukcyjną z dwoma polami o pełnej powierzchni grzewczej, ceramiczną płytę z dwoma polami Hilight, indukcyjny wok ceramiczny czy ceramiczną płytę z dwoma polami gazowymi. System posiada dla swoich modułów przedni panel sterowania z pokrętłami wyposażonymi we wskaźnik cyfrowy i dotykowe menu – pozwala to na precyzyjne sterowanie zaawansowanymi funkcjami płyty grzewczej i wyciągu oparów, np. w przypadku grilla Tepan umożliwia precyzyjną kontrolę temperatury nagrzania powierzchni do 250 stopni, a dzięki zautomatyzowanemu dostosowaniu poziomu mocy do nastawionej wartości temperatury po osiągnięciu docelowej wartości, temperatura nagrzania grilla utrzymuje się na stałym poziomie.

Wybór modelu zależy od stopnia naszego zaawansowania w praktyce kulinarnej. Jednak niezależnie od wybranej opcji – zawsze otrzymamy jakość na najwyższym poziomie. Nagroda Red Dot, Good Design, Iconic Awards czy Best Product to wyróżnienia potwierdzające klasę i technologiczną innowacyjność dzięki którym stworzymy w kuchni nową funkcjonalność na najwyższym poziomie czyli:
• czyste w 100% powietrze
• ciche użytkowanie
• przejrzyste pole widzenia podczas gotowania
• efektywność i energooszczędność
• najlepsze materiały do produkcji każdego elementu systemu
• swoboda projektowania – niezależność umieszczenia płyty.