Nowe propozycje w kolekcji Nobilia 2020 – Cascada

Design i technologia

Front Cascada od Nobilia wykonany jest z płyty mdf, posiada prostą lecz ozdobną frezowaną płycinę w formie kasetonowej. Pokrycie frontu stanowi lakierowany matowo laminat. Grubość frontu to aż 22 mm, wewnętrzna strona drzwi wykonana jest zawsze w kolorze frontu.

Dzięki elastyczności pokrycia front ten cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia, a dzięki warstwom ekologicznego lakieru jest wysoce odporny na działanie promieni UV i na odbarwienia. Mimo, iż Cascada jest młodym elementem w kolekcji Nobilia, to jako forma i design frontu zyskała zwolenników od samego początku. Sukces frontu Cascada wprowadzonego do kolekcji 2019 w kolorze szarym skalnym zachęcił Nobilię do wprowadzenia go do najnowszej kolekcji 2020 w kolorze zielonej trzciny i w białym. Najwięcej spojrzeń przyciąga na pewno zieleń, która stanowi miłą odmianę od wszechobecnych szarości i bieli. Trzcinowa zieleń jest delikatna, lecz nie brak jej charakteru.

Kuchnia klasyczna

Jeśli chcemy odejść od nowoczesnych i prostych wnętrz i nadać kuchni przyjemnego klimatu rustykalnego, to idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie frontu Cascada. Mimo zastosowania nowoczesnych rozwiązań i materiałów, front ten idealnie odnajduje się w kuchniach w stylu klasycznym czy dworkowym. Ze względu na dużą ilość dostępnych dla tego frontu dekoracji typu pilastry, listwy wieńczące oraz szerokiej gamie wymiarów szerokości i wysokości możemy bez problemu stworzyć wymarzoną zabudowę kuchenną. Klasyczne kuchnie posiadają zwykle stonowane barwy i utrzymane są w jednym odcieniu, od bieli, szarości, poprzez beż i magnolię, do rzadziej występujących kolorów pastelowych i czerni. Kolory jaskrawe oraz wysokie połyski nie są stosowane, ponieważ byłyby zbyt przytłaczające w połączeniu z płycinami i dekoracjami, a jasny matowy kolor ma na celu dodać lekkości. Kolor trzcinowy jest miłą odskocznią od klasycznie stosowanych wybarwień. Nadaje całości aranżacji cieplejszego klimatu i wrażenia przytulnego wnętrza. Zastosowana we froncie płycina kasetonowa dodaje przestrzenności i wyrazistości. Aby wzmocnić efekt stylu klasycznego w kuchni można zastosować front z witryną ze szkła matowego umiejscowioną w ramie. W takich szafkach można trzymać np. ozdobną zastawę stołową. Kuchnie klasyczne cechuje bogate zdobnictwo, dlatego uzasadnione użycie pilastrów i ozdobnych zasłon wieńczących do szafek górnych, dodających całości elegancji i niepowtarzalnego wyglądu.

Kuchnia nowoczesna

Dla zwolenników lżejszej wersji kuchni klasycznych mamy dobrą wiadomość. Zastosowanie frontu Cascada szary skalny w nowoczesnej aranżacji daje niesamowity efekt, wnętrze zyskuje niepowtarzalny charakter i przytulność. Bez pilastrów i innych ozdobników Cascada zyskuje nowe oblicze, które pięknie wpisuje się w dzisiejsze proste aranżacje, jednocześnie napełniając je ciepłem.

Z czym łączyć fronty Cascada od Nobilia?

Front Cascada w każdym ze swych wybarwień, a zwłaszcza trzcinowa zieleń, idealnie łączy się z elementami drewnianymi. Dobrze sprawdza się nie tylko jasny dekor drewna, ale i ciemniejsze odcienie. Dekory kamienne również znajdą tu zastosowanie – od jasnych granitów do ciemnych wybarwień grafitowego i czarnego łupka. Blaty robocze oraz okładziny ścienne nie mogą grać pierwszych skrzypiec, mają za szczególne zadanie podkreślić piękno i delikatny design fontu Cascada.