• Meble kuchenne Nobilia

    Meble kuchenne Nobilia

  • Witaj w Twojej kuchni marzeń

  • Z pasją do perfekcji

    Z pasją do perfekcji

MEBLE KUCHENNE NA WYMIAR DOBRANE DO OSOBOWOŚCI – SANGWINIK

Szukając sposobu na wyrażenie siebie we wnętrzu z meblami kuchennymi na wymiar bardzo często sięgamy po ulubioną paletę barw. Strategia dobra i opłacalna, bo wśród ulubionych kolorów na pewno będziemy czuć się szczęśliwsi. Kolory mają wiele wspólnego z temperamentem, dlatego warto używać ich by nie przytłaczały, a wprowadzały pożądany korzystny nastrój. Sangwinik to osoba bardzo optymistyczna, o żywiołowym usposobieniu. Tworząc przestrzeń dla tak pozytywnej osobowości ogromnym ułatwieniem jest fakt, że kolor nie gra pierwszoplanowej roli. Sangwinik posiada niewiele cech negatywnych i dość trudno uwydatnić je kolorem.

Jak powinna wyglądać starannie zaplanowana kuchnia z meblami na wymiar dla sangwinika? Oto garść inspiracji prosto z Zebra Studio w Toruniu. Sangwinik nie szczególnie dba o detale i nie utrzymuje skrupulatnego porządku. Na pewno więc kuchnię z meblami kuchennymi na wymiar należy zaplanować tak, aby jak najłatwiej można było w niej posprzątać. Pomoże tutaj odpowiednia organizacja – łatwo dostępne schowki, segregatory, szuflady i kosze, oraz łatwe do czyszczenia materiały, z których wykonana zostanie zabudowa kuchenna na wymiar – płaskie fronty z lakierowanego mdf lub laminatu imitującego drewnianą strukturę, laminowane lub kamienne blaty. Sangwinik to osoba bezpośrednia i otwarta, lubi współdziałać z ludźmi. Z racji towarzyskiego usposobienia sangwinik będzie dobrze czuł się w przestrzeni otwartej kuchni z meblami kuchennymi na wymiar, do której zaprosi przyjaciół na wspólne gotowanie, będąc inspiracją i motywacją do kulinarnych eksperymentów. Jego potrzeba bycia w centrum uwagi pozwoli na aktywne uczestnictwo w spotkaniu towarzyskim nawet jeśli właśnie podgrzewa smakowitości, a towarzystwo znajduje się w jadalni czy salonie. Ponieważ sangwinik jest twórcą kreatywnego chaosu zalecamy, by blat roboczy, na którym będą prowadzone eksperymenty przysłonić od strony salonu, aby ukryć nieporządek powstający w trakcie pracy.

Kolorystyka wnętrza kuchni z meblami na wymiar nie musi być stonowana, kolor oddziałuje na sangwinika ożywczo, wywołując jeszcze więcej optymizmu i radości. Barwy żółta, pomarańczowa, zielona pozwalają na wykreowanie entuzjastycznego wnętrza o dużej dawce ciepła i energii. W tym przypadku kolor może pojawić się nie tylko na ścianie czy w akcentach, kolorowe mogą być również fronty mebli. Jednak bez obawy zaplanować można dla sangwinika wnętrze w odcieniach modnych i uniwersalnych szarości. Na sangwinika chłodne, szare barwy nie działają przygnębiająco, stanowią swego rodzaju ukojenie po emocjonalnym dniu. Jednak by wnętrze zaistniało jako dedykowane dla temperamentu sangwinika należy dorzucić kolorystyczne oazy zieleni czy pomarańczu oraz wstawić niebywale dizajnerski detal, by fascynował i przyciągał wzrok.

Sangwinik doceni urok kontrastów, niecodzienne połączenia kolorystyczne oraz niebanalny dizajn i humor. Motywy graficzne – wzory geometryczne czy też kwiatowe są mile widziane i zalecane. W kuchni z meblami kuchennymi na wymiar wzór może pojawić się na panelu ściennym stanowiącym wykończenie nad blatem roboczym lub też pod postacią tradycyjnych dekoracji – obrazów czy zabawnych plakatów. Wnętrze dla sangwinika z całą pewnością nie może być nudne i perfekcyjnie poukładane. To przestrzeń, która stale ewoluuje, radosna i optymistycznie nastrajająca. Barwna, nieszablonowa, spontaniczna – dokładnie taka jak jej użytkownik. Ta spora dawka inspiracji z naszego Studio Zebra Toruń z całą pewnością pomoże zorganizować przestrzeń z meblami kuchennymi na wymiar tak by cieszyła funkcjonalnością i wyglądem przez lata