Nowe propozycje w kolekcji Nobilia 2020 – Cemento

meble kuchenne Toruń

Design i technologia

Front Cemento od Nobilia to wyraźna struktura, silny charakter i autentyczność. Każdy front wykańczany jest ręcznie, dlatego posiada niepowtarzalny rysunek struktury wraz z charakterystycznymi dla cementowej masy spękaniami.

Masa cementowa nakładana jest na płytę mdf, na powierzchni przed działaniem światła chroni ją wysokiej klasy lakier UV. Wewnętrzna powierzchnia frontu utrzymana jest w szarym kolorze. Front lakierowany jest na matowo, by wydobyć i podkreślić strukturą imitującą szary cement. Ze względu na kolor i strukturę, ewentualne zabrudzenia powierzchni są mało widoczne, jest to jednak front niezwykle trwały i łatwy do czyszczenia. 

Kuchnia nowoczesna

Kuchnie w popularnych dekorach betonowych lub cementowych odzwierciedlają styl życia zorientowany na nowoczesny design, przekazują siłę i stabilność. Front Cemento to idealne rozwiązanie dla użytkownika, który pragnie posiadać kuchnię nowoczesną, ale z niesztampowym, indywidualnym wykończeniem. Cementowoszare fronty z autentycznym i delikatnie widocznymi śladami pacy i struktury cementu wnoszą do przestrzeni niezaprzeczalnie urbanistyczny charakter. Znakomicie odnajdą się we wnętrzach o jasno określonym prostych liniach, urządzonych w miejskim klimacie.

Z czym łączyć front Cemento?

Cemento dzięki swej strukturze nadaje całości wyrazisty i niestandardowy charakter, jednocześnie cechując się autentycznością i naturalnością dekoru. Aby rozbić wrażenie pojedynczego bloku cementu, można zastosować witryny ze szkła matowego lub czarnego a także półki bądź regały. Front ten także bardzo dobrze łączy się z szarościami Nobilia jak łupek szary i szary skalny. Dla zwolenników mocnych, kontrastowych rozwiązań jako uzupełnienie, dla podkreślenia urbanistycznego charakteru polecić można czarną płytę roboczą imitującą granit. Czarne dodatki jak uchwyty czy sprzęt agd będą idealnym wykończeniem. Cemento jednak ma też drugie oblicze – dla zwolenników miejskiego stylu w cieplejszym klimacie. Dobrze wygląda cement w połączeniu z dekorami drewnianymi, szczególnie ładnie współgra Cemento z dekorem Havana imitującym dębową deskę w ciemnym odcieniu, połączenie to wnosi do wnętrza cieplejszy klimat, jednak nie pozbawia go mocniejszego charakteru i stylu.