Nowe propozycje w kolekcji Nobilia 2020 – Easytouch

Design i technologia

Front Easytouch to odpowiedź na potrzeby wszystkich użytkowników mebli kuchennych na wymiar.

Pokryty jest z niezwykle odpornym, ultra matowym lakierowanym laminatem ze specjalną, odporną na ścieranie, łatwą w czyszczeniu i co najważniejsze zapobiegającą widoczności odcisków palców elastyczną powłoką (AntiFingerprint). Krawędź dookoła frontu wykonana jest z polimeru w kolorze frontu, a wewnętrzna strona jest w kolorze frontu. Front Easytouch jako nowość w ofercie Nobilia pojawił się w kolekcji 2020 w dwóch wariantach kolorystycznych: grafitowa czerń oraz rdzawa czerwień.

Nie tylko jako dodatek

Kolory frontów Easytouch są odpowiednie dla osób odważnych, lubiących eksperymentować z kolorem w swojej przestrzeni mieszkalnej. Grafitowa czerń wnosi do wnętrza mocny, wyrazisty charakter, ale także spokój stanowiący tło dla dekoracyjnych elementów wnętrza. Rdzawa czerwień posiada swój wyjątkowy, indywidualny charakter. Plusem jest na pewno fakt, że kolor współpracuje z otoczeniem i oświetleniem, dostosowuje się do pomieszczenia. W zależności od pory dnia, od kolorystyki ścian i podłóg otrzymujemy odcienie od czerwonego do bordowego i brązowej czerwieni. Czerwona rdza to kolor, który nie przytłacza swoją intensywnością, jest elegancki, a do tego nietuzinkowy. Specjalne właściwości powierzchni frontów EasyTouch sprawiają, że są one idealne dla osób, które chciałyby posiadać w swojej kuchni modne matowe wykończenie, a jednocześnie uniknąć często spotykanego efektu „tłustych palców” na froncie. Pamiętając o wyjątkowych właściwościach frontów EasyTouch, dodając atuty kompozycyjne otrzymujemy świetny materiał aranżacyjny do naszych wnętrz. Nowoczesne, stonowane w odbiorze barwy nowych frontów sprawdzą się więc nie tylko jako uzupełnienie, akcent kolorystyczny we wnętrzu kuchennym, ale przede wszystkim jako baza w nowoczesnych otwartych przestrzeniach aneksu kuchennego i pokoju dziennego, wprowadzając do pomieszczenia harmonię i spokój.

Z czym łączyć fronty Easytouch od Nobilia?

Odcienie czerni grafitowej i czerwonej rdzy idealnie komponują się z dekorami z drewna lub kamienia. Odcienie EasyTouch najlepiej prezentują się w nowoczesnych kuchniach o prostych, minimalistycznych i geometrycznych formach. Grafitowa czerń dobrze łączy się z naturalnymi elementami ciemniejszych dekorów drewna jak Dąb Hawana czy Dąb Sierra, które zdecydowanie ocieplają kompozycję, dodając wyrazistości. Użycie dekorów kamiennych jak Granit Płomienisty czy Marmur Terramo sprawią, że kompozycja będzie stonowana i monochromatyczna. Grafit współgra także pięknie z matowymi odcieniami szarości i bielą, ale może być również bazowym odcieniem dla bardziej wzorzystych frontów i materiałów jak np. Brąz Ferro. Samą grafitową czerń zawsze możemy ocieplić odpowiednim oświetleniem i dodatkami, dzięki czemu nadal pozostanie elegancka, ale zyska ciepły klimat. Rdzawa czerwień jest kolorem obdarzonym charakterem, który pasuje zarówno do ciemnych blatów imitujących granit, czarnych dodatków oraz do różnych odcieni szarości. Jednakowoż dobrze współgra także z dekorami jasnego drewna jak Dąb Arizona czy Dąb Endgrain. Dodatek drewna o jasnym odcieniu nadaje całości przytulności, podkreślając i uwypuklając niezwykły kolor czerwonej rdzy.