Nowości kolekcji 2021 Nobilia

Poniżej prezentujemy Państwu NOWOŚCI, które wchodzą do kolekcji Nobilia na rok 2021. Opisane fronty i blaty można zobaczyć w naszym Studio, warto więc wybrać się do nas z wizytą, bo często to właśnie obejrzenie i dotknięcie materiału na żywo wpływa na dalsze decyzje aranżacyjne dotyczące kuchni.

Nowe fronty w kolekcji Nobilia 2021

  • RIVA: Beton Terra szary, imitacja – dekor ten to uzupełnienie dotychczas występujących linii imitacji dekorów betonowych (Biały beton, Beton szary, Beton szary łupkowy i Beton czarny). Jest to front powlekany obustronnie żywicą melaminową z obrzeżem polimerowym dookoła w kolorze frontu. Drzwi od strony wewnętrznej występują także w kolorze frontu. Dostępny jest również jako front z przeszkleniem w wersji frontu z pojedynczym segmentem ze szkła lub ramy okalającej drzwi oszklone. Front ten świetnie nadaje się do wnętrz nowoczesnych o industrialnym charakterze. Można wyeksponować w pomieszczeniu wyłącznie dany dekor łącząc go np. z czarnymi dodatkami. Podkreśli to indywidualność i wyrazistość frontu, a także doda pomieszczeniu swoistego, wyjątkowego charakteru. Oprócz tego Beton Terra bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z witrynami z ciemnego szkła, Białym betonem czy szarościami Nobilia;

 

  • RIVA: Orzech, imitacja – front o dekorze naturalnego orzecha to uzupełnienie linii frontów drewnopodobnych. Dzięki zastosowaniu żywicy melaminowej front posiada delikatną chropowatą powierzchnię tworzącą iluzję naturalnego usłojenia drewnianego. Dodaje to efektu trójwymiarowości i cieniowania kolorystyki, a także sprawia, iż front ten wydaje się być pokryty okleiną z naturalnego orzecha. Pomimo ciemnego odcienia, jest to bardzo przyjemny i ciepły w odbiorze dekor. Idealnie wpasowuje się do pomieszczeń kroczących ku naturalności z zachowaniem nowoczesnego charakteru. Front ten dostępny jest w wersji z przeszkleniem z segmentem bądź jako rama okalająca. Idealnie harmonizuje z czernią, szarościami i kamiennymi dekorami Nobilia;

 

  • EASYTOUCH: Biały alpejski, ultra mat oraz EASYTOUCH: Piaskowy, ultra mat to kolejne uzupełnienie kolorystyczne w ofercie Nobilia. Front EASYTOUCH został wprowadzony w poprzednim roku w dwóch dekorach Czarny grafit i rdzawa czerwień. Dzięki swej wyjątkowości - zastosowaniu specjalnej powłoki na lakierowanym laminacie, uzyskuje ultramatowe wykończenie na którym nie pozostawia się odcisków palców, front ten zdobył wielu fanów na całym świecie. Biały alpejski i Piaskowy to rozszerzenie oferty i dodatek w postaci jaśniejszych odcieni. Biały alpejski jako kolor neutralny pasuje do wielu dekorów, zarówno ciemnych jak i jasnych. Można go połączyć z ciemnym czarnym frontem i kamiennym blatem lub przeciwnie – z jasnym dekorem drewnianym typu dąb Somerset. Kolor piaskowy charakteryzuje się już bardziej indywidualnym odcieniem. W tym przypadku najkorzystniej jest zestawić kolor piaskowy z dekorem drewnianym o ciepłym wybarwieniu jak Dąb Vintage, dąb Hawana czy Orzech;


 

  • NORDIC: Biały alpejski matowy, front frezowany – nowość w ofercie frontów frezowanych Nobilia. Stanowi kolejne rozwiązanie do stylu klasycznej nowoczesności. Nie posiada w swoich opcjach dodatków w postaci pilastrów i listew wieńczących jak pozostałe fronty frezowane Nobilia. W tym przypadku stajemy przed frontem o minimalistycznym wykończeniu i płycinie, tak często spotykanych w stylu skandynawskim. Stanowi uproszczoną wersję frontu Cascada oraz jest ciekawym kontrastem dla frontu Sylt o wydatnej płycinie i wyrazistszym frezie. Dodatkowo jest drugim w ofercie Nobilia (poza Syltem) frontem frezowanym o wybarwieniu białym alpejskim. Występuje również w wersji z wybranym przeszkleniem w ramie. Front ten pasuje do jasnych odcieni drewna jak dąb Somerset czy dąb Sierra. Może być również zestawiony z ciemniejszymi dodatkami jak np. dekor kamienny - Łupek szary bądź Granit płomienisty;


 

  • ARTIS: Titanio matowy, imitacja, o wyglądzie szkła – kolejna nowość w ofercie frontów Nobilia. Jest to front MDF pokryty powłoką z wysokiej jakości polimeru, dzięki czemu uzyskano front o wyglądzie prawdziwego szkła z lekko metalicznym połyskiem. Powierzchnia dzięki jednolitej materii bez porów jest łatwa w czyszczeniu. Satynowy mat szarego frontu Nobilia o wyglądzie szkła i geometrycznie wykończonych krawędziach zapewnia niezwykły efekt głębi oraz tworzy wyjątkową scenerię dla zabudowy zarówno kuchennej jak i łazienkowej bądź salonowej. Zastosowanie danego frontu z poziomym pasem przeszklenia w wersji matowej lub czarnej daje dodatkowe możliwości aranżacyjne. Ten wyjątkowy dekor można również łączyć z innymi szarościami jak Piaskowy szary czy Szary łupkowy. Świetnie komponuje się także z materiałami o imitacji drewna w ciepłej tonacji jak dąb Sierra czy przeciwnie – z chłodnymi kamieniami typu Marmur Carrara bądź ciemnymi betonami.

Ulepszone blaty Xtra – nanotechnologia w trosce o higienę i bezpieczeństwo

Znamy już bardzo dobrze blaty płytowe Xtra z Nobilia. Blaty wielowarstwowe składające się z płyty wiórowej na której znajduje się dodatkowa żywicowana warstwa funkcjonalna o grubości aż 9,4mm, wykończona jest warstwą HPL. To wyjątkowe połączenie sprawia, iż blat ten staje się zdecydowanie bardziej odporny na uderzenia i wnikanie wody czy nawet pęcznienie niż standardowy blat płytowy. Dodatkowo, dzięki żywicowanej warstwie funkcjonalnej możemy zamontować zlewozmywak lub płytę grzewczą na równi z blatem. To wyjątkowe rozwiązanie zdobyło wiele nagród, w tym Red Dot Award 2018 co stanowi uhonorowanie dla wysokiej jakości linii tych blatów.

Jednak Nobilia nie przystaje na laurach wciąż ulepszając swoje techniki i rozwiązania. Od 2021 roku wszystkie cztery dekory blatów Xtra o grubości 38mm będą standardowo pokryte dodatkową antybakteryjną powierzchnią microPLUS®. Jednym ze składników powierzchni microPLUS® jest srebro, które zapewnia wysoki poziom ochrony przed bakteriami. Powierzchnia ta dodatkowo powstrzymuje namnażanie się i rozwój mikroorganizmów. Właściwości antybakteryjne powierzchni microPLUS® utrzymują się przez cały czas użytkowania blatu.

Nie tylko blaty płytowe!

Jeśli poszukujemy do kuchni bądź łazienki innego blatu niż płytowy, a nie chcemy korzystać przy zakupie materiałów z wielu źródeł, jest na to rozwiązanie. Nobilia od lat dąży do tego, aby całą kuchnię wykonać w jednym miejscu, dlatego rozszerza ofertę blatów o blaty kwarcowe. Blaty te są wodoodporne, nie potrzebują dodatkowej impregnacji czy ochrony jak blaty drewniane. Nie ma zagrożenia nasiąknięcia wodą i spuchnięcia jak w przypadku blatów płytowych. Powierzchnia jest łatwa do czyszczenia i higieniczna. Są to blaty idealne do projektów kuchni i łazienek. Są wytrzymałe. Zachwycają wysoką jakością i naturalnym wyglądem oraz wyjątkową użytecznością.

W ofercie Nobilia trzy dekory są dostępne w grubościach 12 i 38mm. Tak, jak w przypadku blatów Xtra, jest możliwość zastosowania danego materiału we wnęce pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi (blat 38mm a wnęka 12mm). Możliwy jest również podblatowy montaż zlewozmywaków i płyt grzejnych na równi z blatem. Zazwyczaj pomiar, wycięcie i montaż blatu kwarcowego z innej firmy następuje dopiero po zamontowaniu zabudowy kuchennej. W przypadku Nobilia, blaty i wnęki dostarczane są wraz z kuchnią i montowane wraz z nią. Jedno źródło. Jedno zamówienie. Jedna dostawa.

Geometria nadal modna!

Nisza pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi może stanowić delikatne tło dla zabudowy kuchennej, które dopełni ogólnego wrażenia lub może być elementem dodającym wyrazistości całej zabudowie. Nowe dekory niszy Nobilia spełniają oba te warunki. Od stonowanego kamiennego dekoru, poprzez delikatny ornament do wyrazistych rombów. Każdy może dobrać idealny, symetryczny wzór dla siebie. Dla pasjonatów stylu „urban jungle” wprowadzono dekor z liśćmi bananowca/palmy, które świetnie sprawdzą się jako dodatek w wybranym stylu i wzbogacą całość zabudowy meblowej. W zestawieniu z prostymi uchwytami o finezyjnych kształtach i zróżnicowanych odcieniach oraz fakturach staną się idealnym elementem dekoracyjnym dla każdej zabudowy meblowej Nobilia.